Skaitymo klubas „Skaitau lietuviškai“

Nuotolinis-knygu-klubas-Skaitau-lietuviskai

„Skaitau lietuviškai“ – tai nuotolinis knygų skaitymo klubas, vienijantis lietuvių literatūros skaitytojus Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Susitinkame kartą per mėnesį, pirmą mėnesio pirmadienį, 21.00 val. Lietuvos laiku.

Klubo iniciatorė ir vedėja – rašytoja Jolita Zykutė.

Skaitymo klubas pradėjo veikti 2024 metais. Iš pradžių jis buvo skirtas paskatinti užsienyje gyvenančius lietuvius skaityti lietuviškai, tačiau netrukus tapo vieta, kur susitinka skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių ir Lietuvos.

Paprastai prieš susitikimą paskelbiame kūrinio ištrauką. Susitikimo metu kalbamės apie perskaitytą tekstą, užduodame klausimus autoriui, klausomės pasakojimų apie kūrybą ir kartais išgirstame paties autoriaus skaitomą kūrinio ištrauką.

Vienas susitikimas paprastai trunka nuo vienos iki pusantros valandos.

Ar būtina perskaityti ištrauką?

Ne. Perskaičius diskusijoje dalyvauti smagiau, tačiau prisijungti gali visi – ir pasiruošę, ir tie, kuriems gyvenimas tą savaitę pažėrė kitų reikalų.

Dalyvavimas nemokamas.

Zoom prisijungimo nuoroda siunčiama registruotiems dalyviams prieš renginį.

Dėkojame Pasaulio lietuvių bendruomenei už galimybę naudotis Zoom platforma.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su VšĮ „Actus magnus“.